ATVYKSTATE Į KLAIPĖDĄ DARBO REIKALAIS?
„MICHAELSON boutique HOTEL“ gali suteikti dvi unikalias erdves darbui – tai salė VENECIJA ir salė MEMELIS.
Žinome, kad vertinate savo laiką, kokybę ir kasdien siekiate tobulumo. Patikėkite mums visus rūpesčius ir su malonumu pasirūpinsime Jūsų verslo partneriais bei draugais, patiekdami pusryčius, pietus, kavą ir užkandžius ar privačią vakarienę. Klaipėdos svečiams rezervuokite nakvynę iš anksto mūsų viešbutyje, įsikūrusiame restauruotame XVIII a. sandėlio pastate.
Poilsiui po darbų kviečiame Jus į jūriniame pavelde įkurtą spa.
PUSRYČIAI
DIENOS PIETŪS
Salė MEMELIS
ŽVEJŲ G. 18
Ši konferencijai, verslo renginiui, paskaitų ciklui, asmeninio pobūdžio susirinkimui skirta salė atidaryta 2024 m., antrojo „MICHAELSON boutique HOTEL” autentiško XVIII a. pastato mansardiniame aukšte.
Tai solidi, privatumą garantuojanti, restauruotais elementais pastato ir vietos istoriją menanti erdvė su Dangės upės ir Klaipėdos piliavietės vaizdais...
Salė VENECIJA
ŽVEJŲ G. 18A
Atvira, modernaus dizaino salė Venecija įrengta tarp registratūros ir restobaro. Joje atskleistas, išsaugotas ir po stiklu sandariai įrėmintas istorinis sandėlio grindinys. Salės stiklinės sienos įtvirtintos tarp geležinių sijų, simboliškai menančių Klaipėdai būdingus XIX a. technikos architektūrinius elementus, tokius kaip pasukamą pėsčiųjų tiltą, esantį netoliese. Tai - perregima erdvė. Esant poreikiui, suteikiame galimybę sienas uždengti. Ideali aperityvui, produkcijos pristatymui.
MENAS GYVENTI KARTU
Restauruojant ir pritaikant naujam gyvenimui istorinį pastatą, jo identitetas atsispindi kiekvienoje kokybiškai ir jaukiai sutvarkytoje detalėje. “MICHAELSON boutique HOTEL” išsiskiria subtiliu dizainu, interjero medžiagiškumo sprendimų ir darbų kokybe ir pozicionuojasi kaip vienas geriausių boutique ir Klaipėdoje, ir Lietuvoje.
Čia nuo pat pradžių gerbiama pastato ir vietos istorinė svarba, kultūrinis pavedas.
Galimybė pažvelgti į šias atgyjančias naujam gyvenimui detales - tai galimybė kartu pamatyti kaip idėja virsta realybe.
DOVANOS VERSLUI IR ŠEIMAI
„MICHAELSON boutique HOTEL“ yra aljanso „Charme & Caractère“ organizacijos Cosy Places Luxe, vienijančios virš 800 viešbučių siekius visame pasaulyje, narys. Su malonumu pasirūpinsime unikaliomis dovanomis Jūsų verslo partneriams, šeimai ir draugams. Patikėkite mums visus rūpesčius.
Spa BRÌCOŁA
ŽVEJŲ G. 18
„MICHAELSON boutique HOTEL“ jau gali pasiūlyti daugiau ir didesnių kambarių, naujai įrengtų šių metų rudenį, o nuo birželio 1 d. kviečiame jus į Spa BRÌCOŁA!
Kasdien, 10:00 - 22:00 val.
info@bricola.lt , +370 627 910 47
Kas buvo Michaelsonai ?
Istoriniai šaltiniai teigia, kad pirkliai Michaelsonai kilę iš Volgasto miesto, tuomet istorinio-geografinio Pomeranijos regiono. Jų šeima - tarp pirmųjų 45 asmenų iš 19 žydų šeimų, apsigyvenusių Klaipėdos, tuomet Memelio, mieste. Jų pavardės įėjo į Karališkojo jūrų ir prekybos miesto istoriją... Pirmasis sąrašas buvo sudarytas 1813 m. Dangės upės krantinėje statomų sandėlių savininkai buvo verslūs jūrų pirkliai ir laivininkai.
Pagrindinė miesto prekyvietė
Sandėlių Dangės upės krantinėje buvo jau XVI a., kaip vaizduoja seniausias 1535 m. miesto žemėlapis, o Žvejų gatvėje mūriniai gyvenamieji namai ir sandėliai buvo pradėti statyti tik XVII a. pradžioje... Michaelsonų pastatyti sandėliai, adresu Žvejų g. 18 ir 18A, buvo skirti grūdų sandėliavimui, geležies gaminių sandėliavimui, parduotuvei. Beveik porą šimtmečių aikštėje prieš sandėlius virė aktyvi prekyba, ši vieta buvo viena pagrindinių miesto prekyviečių. Visi sandėliai prie upės atliko svarbų vaidmenį, kadangi didelė prekių dalis jau tuomet pasiekdavo Klaipėdą jūra. 1825 m. iš Klaipėdos išplaukė 1116 laivai su javais, linais, kanapėmis, mediena. Uosto svarba nepakito iki šių dienų ir jo ekvatorija viršija 20 km.
Šių pastatų unikalumas
Sandėliai nėra labai aukšti - tai dviejų-trijų aukštų pastatai su dar vienu mansardiniu. Pagrindinis aukštas abiejuose labai didelis, platus, durys buvo skirtos laivams ir arklių vežimams krauti. Nuo pat pradžių viršutiniuose aukštuose buvo daug durų, langų, stoglangių, kadangi grūdams džiovinti reikėjo oro, skersvėjų. Sandėliai sumūryti iš raudonų plytų, pažymėtų vietiniu “F&G” prekiniu ženklu, ir tikriausiai dėl šios priežasties garsusis Didysis gaisras 1854 m. jų nepaveikė. Viršutiniai aukštai - fachverkiniai. Fachverkas išpopuliarėjo XIX a. pirmoje pusėje, kai Napoleono karų metu uostamiestyje suklestėjo prekyba. Didieji stoglangiai su mechaniniais pakėlėjais abiejuose sandėliuose įtaisyti vėliau, 1920 - 1929 m., o dar vėliau, 1933 - 1936 m. pastačius naują ištiesintą Dangės krantinę, sandėliai nuo jos nutolo.
Laiko išbandymai
Antrojo pasaulinio karo metu Michaelsonų sandėliai išliko sveiki... Sovietmečiu, apie 1970 m., buvo sunaikinti mažieji stoglangiai... 1991 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė nutarimą įsteigti Klaipėdos Universitetą. 1991 m. rugsėjo 1 d. Klaipėdos Universitetas akademinę veiklą pradėjo turėdamas tris fakultetus - Humanitarinių ir Gamtos mokslų, Jūrų technikos ir Pedagogikos - ir apie 3000 studentų...
“Klaipėdos architektūros stilių terminologija natūraliai išplaukia iš istorinės-politinės situacijos. Klaipėdos kraštas priklausė Prūsijai, vėliau Vokietijai, kur statybų įstatymai ir architektų išsilavinimas buvo kitoks negu Lietuvoje. Tai padarė didelę įtaką tiek miesto urbanistinei, tiek architektūrinei raidai. Klaipėdos statiniuose XIX a. pab. - XX a. pr. galima matyti ir Heimatstill, ir Jugendstill, ir Bauhauzo mokyklos įtaką. Lietuvoje tarpukario architektūra buvo įvardijama racionalizmu, konstruktyvizmu, paskutiniu metu prigijo terminas tarpukario modernizmas. Tačiau Klaipėdos architektūrą galima vadinti bauhauzu, nes šio stiliaus įtaka yra akivaizdi ir neginčijama.” Maja Ptašek
Šaltinis
Klaipėdos Bauhauzas. Modernizmo architektūra
Kęstutis Demereckas, Jurijus Bachitovas
Libra Memelensis, Klaipėda, 2011
2015 m. baigus restauruoti pirmąjį Michaelsonų sandėlį ir atkūrus jo architektūrines detales, atstačius mažuosius stoglangius, 2023 m. baigus restauruoti antrąjį Michaelsonų sandėlį ir atkūrus jo architektūrines detales, atstačius mažuosius stoglangius, vieningai jautriai pritaikant abu pastatus svetingumo paskirčiai, šie sandėliai tampa vienu įsimintiniausių jūrinio paveldo paminklų Dangės upės krantinėje...
REMIGIJUS KRIUKAS
FUNKCINIS STIKLO MENAS
„Matyti, stebėti ir klausytis kasdienio gyvenimo aplinkos, formų, garsų, objektų paviršių, tai mane labiausiai įkvepia. Kiekvieną dieną aplink save matau pasaulį, pagamintą iš stiklo. Mažos daiktų detalės mano vaizduotėje sukuria estetines vizijas, kurios juk virsta stiklo formomis. Kai kurios vizijos yra labai ryškios ir stiprios, tos ateina labai greitai. Kitos yra kuriamos žingsnis po žingsnio, kurie galiausiai formuojasi į skaidrią, blizgią medžiagą. Vėliau kuriama forma eina į akistatą su manimi ir laiku. Vienas meno kūrinys gali būti sukurtas akimirksniu, tačiau kitoms idėjoms reikia laiko. Tinkamas laikotarpis laukti, kol jis gims.“
Daugiau informacijos: remigijuskriukas.com